Yaşam

Christopher Nolan, Tarantino’nun emeklilik kararını değerlendiriyor: Bırakmayı hayal etmek zor

Son olarak ‘Oppenheimer’ sinemasıyla seyirciyle buluşacak olan yönetmen Christopher Nolan, sinemanın tanıtım röportajlarına devam ediyor. Yönetmen, Quentin Tarantino’nun 10. uzun metrajlı filminin çekimlerini bitirdikten sonra emekli olmasıyla ilgili düşüncelerini nihayet açıkladı.

Beyazperde’ye göre, Katıldığı ReelBlend Podcast programında Tarantino’nun bu kararını takdirle karşılayan Nolan, film yönetmenliğini bırakmasının kendisi için ne kadar zor olacağından bahsetti. Nolan, “Filmlerde hikaye anlatmak bağımlılık yapar. Zor bir iş ama çok eğlenceli. Bu yapmak zorunda hissettiğiniz bir şey ve bu nedenle gönüllü olarak bırakmayı hayal etmek biraz zor” dedi.

Tarantino’yu anladığını belirten Nolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca Quentin’in her zaman bahsetmeye çalıştığı şeyin bu olduğunu anlıyorum – ve bahsettiği filmler hakkında hiçbir zaman çok kibar bir şekilde spesifik olmadı – ancak yönetmenlerin kariyerlerinin sonraki yıllarında yaptıkları bazı çalışmalara bakıyor ve hiç iyi olmayacaksa, hiç de iyi olmayacağını düşünüyor. Ve bence bu çok saf bir bakış açısı. Sinema tarihine değer veren bir sinemaseverin bakış açısı.”

Tarantino’nun 10. filmi “Film Eleştirmeni” 1970’lerde geçecek ancak filmin konusu hakkında fazla bilgi yok.

baglarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu