Haber

Çin-Avrupa yük treni hattı Langfang’dan Taşkent’e açılıyor

SHIJIAZHUANG, 29 Nisan (Xinhua) — Yeni bir Çin-Avrupa yük treni hattı, Cuma sabahı Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletindeki Langfang şehrinden Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e giden bir yük treni ile resmen açıldı.

Yaklaşık 6 bin kilometrelik bir yolculuğu tamamlayacak olan tren, Sincan’daki Horgos Geçidi üzerinden Çin’den ayrılacak, Kazakistan’dan geçecek ve hareketinden 15 gün sonra son varış noktasına ulaşacak.

Tren, toplam maliyeti 14,5 milyon yuan’ın (yaklaşık 2,09 milyon ABD Doları) üzerinde olan 1.400 tondan fazla mal taşıyor. Kargo, pamuklu ürünleri ve mobilya donanımını içerir.

Langfang’ın ithalat ve ihracatı bu yıl artmaya devam etti. Kentin Ocak-Mart dönemindeki toplam dış ticaret hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,5 artarak 11,83 milyar ABD dolarına ulaştı.

Langfang Belediyesi Geliştirme ve İyileştirme Komitesi Başkan Yardımcısı Zhang Chao, yeni Çin-Avrupa yük treni hattının lansmanının, Langfang ile Orta Asya arasındaki malların nakliye sürelerini ve maliyetlerini etkili bir şekilde azaltacağını, endüstriyi ve işletmelerin tedarik zincirlerini yumuşatacağını söyledi. , yerel ve uluslararası lojistik kanalların ihracata yönelik olmasını sağlamak ve bunun ekonomik kalkınma için güçlü bir garanti sağlayacağını söyledi.

habereynesil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu