Haber

MHP lideri Devlet Bahçeli, Beşiktaş üyeliğinden istifa etti

Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında “Hükümet istifa” sloganlarından biri olan MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Maçları seyircisiz oynanmaya davet eden Bahçeli, bu paylaşımının ardından Beşiktaş üyeliğinden ayrıldığını açıkladı.

“MAÇLAR İZLEYİCİ OYNANMASIN”

Devlet Bahçeli, maçların seyircisiz oynanması için davette bulundu. Olayların ardından futbol camiasına açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Maçların seyircisiz oynanması veya gerekli tedbirlerin alınması için acil ve gerekli adımların atılması tüm kulüp başkanlarının kaçınılmaz görevidir. Milliyetçi Hareket Partisi takipçisidir. Türk futbolunu rezalet ve rezalete mahkûm etmek, baltalamak, susmak isteyenlere göz yummak. Bu aşamada durmak mümkün değil” diye davette bulundu.

KULÜP ÜYELİĞİNDEN AYRILDI

MHP lideri Bahçeli, bu davetin ardından Beşiktaş Kulübü üyeliğinden ayrıldığını açıkladı. Yazılı açıklamada, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntı nedeniyle 44 binden fazla vatandaşımızın şehit olduğu facianın ardından futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlıktır. Sistematik saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi bedellere yakışmaz.

yalihuyukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu