Haber

Polise direnen taksici, Taksim’de taksicilerin yaptığı denetimde gözaltına alındı.

Polise direnen taksici, Taksim’de taksicilerin yaptığı denetimde gözaltına alındı.

İSTANBUL – Taksim’de kısa mesafe yolcu tercihi yapan ve taksimetre açmayan taksiciler için kontrol yapıldı. Aracının bağlanmasına tepki gösteren ve polis ekiplerine direnen bir taksici, yapılan kontrolde gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik polisleri, Taksim Meydanı’nda kısa mesafe yolcularını tercih edip taksimetreyi açmayan taksicilere yönelik denetim yaptı. Kontrol sırasında araçlar tek tek durdurularak taksicilerin evrakları kontrol edildi. Meydanda taksileri durduran resmi gruplar, kısa mesafe yolcularını vatandaş kılığında sivil ekipler aracılığıyla seçen taksicileri tespit ederek cezai işlem uyguladı.

Polise direndi, gözaltına alındı

Yapılan incelemelerde yolcu seçtiği belirlenen Barış Ç. isimli taksi şoförü, aracının bağlanacağını öğrenince feshederek ekiplere direniş gösterdi. Polis gruplarına sorun çıkaran Barış Ç. gözaltına alınarak Taksim Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sürücüye fren lambasını yakmadığı için 436 TL, yolcu seçtiği için 464 TL ceza kesildi. Taksi bağlandı ve otoparka çekildi.

Denetimlerde yolcu seçtiği belirlenen 3 taksiciye 464’er TL para cezası kesildi.

Öte yandan taksilere yönelik denetimlerin kent genelinde devam edeceği öğrenildi.

haber-karakoyunlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu