Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Bu masa bizim masamız”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Bu masa bizim masamız” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Önder Sarıgül, Meral Akşener’in Millet İttifakı’ndan ayrılmasının ardından yaptığı değerlendirmede, 6’lı tablo için en uygun adayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek, “Bana her sorulduğunda, bu geçiş dönemi için en uygun aday o masadaki Kemal Kılıçdaroğlu’dur.” Kılıçdaroğlu, egosunu yenmiş, hırslarından kurtulmuş demokrat bir liderdir. Kılıçdaroğlu’nun iyi bir kadroyla, iyi bir programla arkasında durması halinde kazanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu görüyorum” dedi.

“Umudunu 6’lı masaya bağlayanlar son gelişmelerden dolayı endişeli ve heyecanlı”

Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının “Meral Akşener’in 6 kişilik masadan ayrılmasının ardından herkesi Halil İbrahim masasına davet ediyorum. Siz de bu masada olacak mısınız?” Soruyla ilgili açıklamalarda bulunan Sarıgül, şunları söyledi:

“Aslında bu masa bizim masamız. Sorun masaya oturup oturmamak değil, sorun parti sorunu değil, sen-ben sorunu değil, ittifakı savunma sorunu değil, sorun partiyi savunma sorunu değil. İttifak inanın sorun demokrasi sorunudur.Milletin kaygısını giderme sorunudur.Kurulduğumuz günden beri Edirne’den Kars’a geldik.Yeterince demokrasi sofrası kuracağız dedik. Bizler de öyleyiz.Biraz tedirgin ve heyecanlı olduklarını görüyorum.Masanın bu havayı temizlemesi lazım.Tüm vatandaşlarımız masada yeni bir heyecana,yeni bir umuda,yeni bir güç dalgasına ihtiyaç olduğunu söylüyor. Onlara başarılar diliyorum.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu