Haber

Vali Yavuz’dan Gebze’nin mahallelerine ziyaret

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze ilçesinin Mudarlı, Ovacık, Kadıllı, Cumaköy, Mollafenari ve Denizli mahallelerini ziyaret etti.

Kendisine eşlik eden kurum yetkilileriyle birlikte ziyarette bulunan Yavuz, mahalle muhtarları eşliğinde kahvehane, muhtarlık binası ve köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Yavuz, vatandaşlara sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederek, Valilik ve bağlı birimlerin, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin kentte önemli çalışmalar yürüttüğünü anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine her zaman halkla iletişim halinde olmaları, ihtiyaçları ve sorunları yerinde tespit edip çözmeleri talimatını verdiğini belirten Yavuz, “Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olarak bugün ekibimizle birlikte sizi ziyarete geldik ve yerinde incelemelerde bulunduk. İhtiyaçlar, sorunlar ve talepler yerindedir.” İfadesini kullandı.

Yavuz, yol ve diğer altyapı sorunlarını büyük ölçüde azaltan şehirlerden biri olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz gibi altyapı sorunları bitmiyor, ne yaparsanız yapın yıpranıyor ve yenisini yapmak zorundasınız ama belediyecilik açısından başarılı bir hizmet verildiğini net olarak söyleyebiliriz. Kocaeli ilk 10’dan biri Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en küçük ili ama ekonomik olarak şu anda Türkiye’nin bir numarası. Fiilen.” İstanbul’dan sonra en fazla vergi ödeyen ve hazineye vergi yatıran ikinci şehirdir. Kapasitesi ve kurumsal iletişimi yüksek bir şehiriz. Bilgi Teknolojileri Vadisi ya da Togg’un fikri ve sınai mülkiyet hakları Gebze’de değil başka bir yerde kurulabilirdi. Bu iki örnek Kocaeli’de bile var. “Bu, değerini ve fiyatını ortaya koyuyor. Kentimizin becerisi, başarısı ve çalışkanlığı, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve bakanlıklarımızın dikkatini bu bölgeye çekiyor.”

kuluncak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu