Haber

Yavaş: Beni ve Ekrem’i seven gençler gücenebilir, ikna etmeye çalışırız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan yardımcısı adayı Mansur Yavaş, TV100 canlı yayınında gazeteciler Uğur Dündar ve Mine Özbek’in sorularını yanıtladı.

‘Gençler dünyayı değiştirmek istiyor’

Uğur Dündar, Yavaş’a, “Gençliğin çok önemli bir kesimi cumhurbaşkanı adayı olmanı bekliyordu. Aday olmayınca hayal kırıklığına uğradılar mı? Şimdi gençlerle ilişkiniz nasıl?” soruyu yöneltti.

“Gençlerin çoğu ilk kez oy kullanacak ve dünyayı değiştirmek istiyorlar” diyen Yavaş, “Bizi internetten takip ediyorlar ama belli ki aradıkları ve beğendikleri bir şey var. Ben sevmiyorum’ Bu bizim tavrımız mı bilmiyorum? Bunu yoğun bir şekilde hissediyorum. Gençler sırada, sürekli fotoğraf çekilmek istiyorlar. Tabii ki insanlar bundan hoşlanıyor” dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞINDA YİNE ONLARIN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ’

Millet İttifakı’nın uzun süredir görüşmelerde bulunduğunu hatırlatan Yavaş, “Onlar da cumhurbaşkanı adayı olmamızı istediler. İttifak var, 2 yıldır görüşüyorlar, ortak aday istiyorlar. Sonunda bir cumhurbaşkanı adayı olacaklar.” Karar verildi.Gençler belki bizi hayal kırıklığına uğrattı, Ekrem Bey’i sevenler biraz üzüldüler, kırıldılar. Ama başkan yardımcılığı söz konusu olunca yine onların sözlerinin temsilcisi olacağız. Zarar görenleri ikna etmeye çalışacağız. Birçoğu kırgınlıklarını mesajla iletti. Onlara bir mektup yazdım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu