Haber

Ankara Valisi Şahin’den Cumhuriyetin 100. yıl mesajı

Ankara Valisi Vasip Şahin, Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Şahin, mesajında, milli birlik ve beraberliğin kaynağı, Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını belirtti.

Türk milletinin ortak inanç ve inançla varlığına saldırmak isteyen güç ve kuvvetlere karşı durarak Milli Mücadeleyi zaferle taçlandırdığını belirten Şahin, milletin kendi kararını vereceği yönetim biçimi olan Cumhuriyeti tercih ettiklerini kaydetti. kendi geleceği hakkında.

Şahin, tarihteki sayısız tuzağı kırarak kararlı adımlarla yürüyen milletin, Cumhuriyetle birlikte müreffeh bir seviyeye ulaşma niyetini açıkça beyan ettiğini, kuruluşun ortak duygu ve hedefleri etrafında birleşerek bu güne geldiğini belirtti. Cumhuriyetin.

Birlik ve beraberlikten taviz vermeden tüm zorlukların aşıldığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Cennet vatanımıza ve ecdadımızın bize emaneti Cumhuriyetimize tüm başarılarıyla sonsuza kadar sahip çıkacak, gelecek nesillere sahip çıkacakları bir ülke bırakmak için el ele, yürek ve ruhla geleceğe güvenle yürüyeceğiz. Her alanda gurur duyacağız.

Savaş meydanlarında şehit kanları ve kahramanlıklarla vücut bulan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için var gücümüzle çalışacağız. Muazzam mücadelelerle düşünce hür, aklı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve minnetle anıyoruz. Eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen kahramanlarımızı kutluyor, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Kuruluş yıl dönümümüzü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı canı gönülden kutluyorum.”

idil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu