Haber

Herkes Taksim bombacısının bileğindeki dövmeyi konuşuyor! Anlamı hayrete düşürdü

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde geçtiğimiz pazar günü meydana gelen feci patlamada 6 vatandaşımız hayatını kaybederken, 81 vatandaşımız da yaralandı. Hain saldırı sonrası polis ekipleri bir dizi güvenlik görüntüsü incelemesi ve adım adım takip sonrasında kadın terörist yakalandı.

İSRAİL PARASI DA BULUNDU

Kadın terörist, PKK/PYD/YPG terör örgütünce istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin’den Türkiye’ye kaçak yollarla girdiğini söylemişti. Kadın teröristin Küçükçekmece’nin Kanarya Mahallesi’ndeki bir hücre evinde saklandığını belirleyen polis arama şok baskın yapmış, kadın terörist kıskıvrak yakalanmıştı. Evde yapılan aramada arasında İsrail parasının da bulunduğu yüklü miktarda döviz ele geçirildiği ileri sürülmüştü.

KOLUNDA DAVUD YILDIZI DÖVMESİ VAR

İstiklal Caddesi’nde yürüyen bombalı atağın sorumlusu Suriye asıllı terörist Ahlam Albashır’ın yanındaki iki kadının İsrailli olduğu ortaya çıkmıştı. Filistin ve İran basını, İsrailli kadınlar için ‘şüpheli’ ifadelerini kullanırken İsrail basını, iddiaları yalanladı ve kadınların alışveriş için İstiklal Caddesi’nde bulunan turistler olduğunu açıkladı.

Gözaltı fotoğrafları da medyaya dağıtılan Suriye asıllı Ahlam Albashır’ınbileğinde Davud Yıldızı dövmesi olduğu iddia edildi.

İşte o dövme:

DAVUD YILDIZI DÖVMESİNİN ANLAMI NEDİR?

Davud’un Yıldızı yahut Davud’un Kalkanı, Yahudi milletinin MÖ 1000’lerden beri ulusal sembolüdür. İsmini Antik İsrail’in kralı Davud’dan alan yıldız, Orta Çağ’dan beri Yahudi Yıldızı olarak bilinmiş ve daha eski bir sembol olan Menora ile birlikte ismi Yahudilikle bir arada anılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu