Haber

İETT öğrenci akbil fiyatları ne kadar? 2023 İstanbulKart aylık abonelik metrobüs, metro, otobüs fiyatı!

İett Yapılacak zam oranından sonra öğrenci akbil fiyatlarının ne kadar olacağı araştırılan konuların başında geliyor. 8 Ağustos Salı günü yapılacak UKOME toplantısı öncesinde tarafların yüzde 45 ve üzeri zam konusunda anlaştıkları iddia edildi. Söz konusu artış oranlarının ardından öğrenci akbil fiyatlarının ne kadar olacağı merak konusu oldu. Aylık abonelikler için yeni fiyatlar vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki İETT öğrenci akbil fiyatları ne kadar? İşte 2023 İstanbulKart aylık abonelik metrobüs, metro, otobüs fiyatları!

İETT TOPLU TAŞIMA ARTIRILIYOR MU?

Geçen ay toplu ulaşım zammı gündemiyle bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım ve Uyum Merkezi (UKOME), tarafların anlaşmaya varamaması nedeniyle karar alamadı. Tarafların yarın yapılacak UKOME toplantısı öncesinde zam oranı üzerinde anlaştıkları iddia edildi.

İETT ARTIŞI NE KADAR GELECEK?

27 Temmuz Perşembe günü yapılan UKOME toplantısında İBB yüzde 57, taksiciler yüzde 100 zam talep etti. Ancak her iki teklifi de fazla bulan bakanlık temsilcileri yüzde 40’lık zam önerdi. Tarafların anlaşamaması nedeniyle zam Ağustos ayına ertelendi. Tarafların yarın yapılacak UKOME toplantısı öncesinde yüzde 45 ve üzeri zam konusunda anlaştıkları iddia edildi. Yüzde 45 zam kabul edilirse tam bilet 14,35 TL, öğrenci 7 TL olacak.

ÖĞRENCİ AKBİL FİYATLARI NE KADAR?

Yüzde 45 zam kabul edilirse aylık abonelik 777 TL’den 1.126 TL’ye, öğrenci aboneliği 140 TL’den 203 TL’ye, tam bilet 9,90 TL’den 14,35 TL’ye, öğrenci bileti 4,83 TL’ye çıkıyor. 7 TL’den 7 TL’ye, taksi indi-bindi 40 TL’den 58 TL’ye.

sarkisla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu