Haber

MİLLİ YOL PARTİSİ’NDEN OZANKAYA: YÜKSEK ENFLASYON ÜLKEMİZİN KANANAYAN YARASIDIR

Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tayfun Ozankaya, iktidar ve muhalefetin kendi sorunlarıyla uğraşmaktan Türkiye’nin sorunlarına çare bulamadıklarını belirterek, “Ekonomik program çerçevesinde önemli sorularımıza yanıt bekliyoruz. Mehmet Şimşek uygulamak istiyor. Yüksek enflasyon ülkemizin kanayan yarası. Enflasyonla mücadele için bir paket program var mı, ne gibi önlemler alacaklar?” söz konusu.

Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tayfun Ozankaya, partisinin İzmir İl Başkanlığı binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İki ay önce yeni hükümetin kurulduğunu ifade eden Ozankaya, “Halkın umudu olmak üzere ekonominin başına Mehmet Şimşek getirildi. Aradan iki ay geçmesine rağmen yeni ekonomi yönetimi bir paket program açıklamadı. Günlük alınan kararlarla ekonomi düzelmeye çalışılsa da ne gerçek şube ne de Türk insanı nasıl davranacağını göremeyecektir.” 2001 yılında yaşanan şiddetli ekonomik krizin ardından Kemal Derviş yönetiminde hızlı bir toparlanma dönemine girdik. Mevcut hükümet 2002’de iktidara geldi. Bugün onu mumla arıyoruz” dedi.

Hazinenin borcunun sürekli arttığını öne süren Ozankaya, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar 5 trilyon 600 milyar olan Hazine’nin borç rakamı Haziran’da 882 milyar arttı. Yaklaşık 1 trilyon liralık artış var. Türkiye’nin borçlarının kapanmasının önünü nasıl açacaklar? Var. başta emeklilerimiz olmak üzere sabit gelirlilerin maaşlarında çok tartışılıyor.Artış olmasına rağmen açlığın ve yoksulluğun sona ermesine çok uzak olmaması içler acısı.Bunun düzeltilmesi için özellikle ne gibi önlemler alınıyor? Açlık sınırının altında kalan emeklilerimizin, dul ve yetimlerimizin gelirlerini artırmak için Doların verdiği ekonomik zararın boyutunu tahmin edemeyiz Öngörü koymak zorunludur Faiz oranlarının ne olacağını kimse tahmin edemez • Reel kesim son dönemde farklı faiz oranları uygulama ve kredi vermeme sorunu ile karşı karşıyadır.Çiftçi ve balık üreticileri için acilen alınması gereken üretimi artırıcı önlemler nelerdir?Ne zaman erişimim olacak? Sabırlı Türk milletinin salgın döneminde devlet halka bir IBAN numarası gönderdi. İnanılmaz durumlarda, aslında bir IBAN göndermek zorunda kalmadan kendi kendine yardım eden bir toplumuz. Son dönemde yaşanan ekonomik krizden değerli bir çıkış yolu vergi artışları ve çok yüksek fiyat artışlarıdır. Yüksek vergi artışları halka gönderilen IBAN’lardır. Salgın döneminde varlığı iyi olanlar yardım ederken, bugün zengin fakir fark etmeksizin tüm halktan para toplanıyor. Ekonomiyi iyileştirmek için yüksek vergiler toplamak, 17. yüzyılda derebeylerinin kullandığı sistemdi. Bunun için yurt dışında eğitim almaya gerek yoktur. Bu en kolay şey. Marifet, toplumun bütün kesimlerinin ortasında gelirine göre vergi vermektir.”

‘ZOMBİ ŞİRKETİ’ VURGULAMASI

Milli Yol Partisi üyelerinin ekonomi alanında gerekli proje çalışmalarını yürüttüğünü kaydeden Tayfun Ozankaya, bunları açıklamak için Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek’ten randevu almak istediklerini belirtti. Ozankaya, “Yakın gelecekte ülkemizin iflas etme riski var. Piyasada iktisatçıların kullandığı bir reçete var. Zombi şirket nedir? İşletme sermayesini kaybetmiş, alacak odaklı dönen şirkettir.” Krediye ulaşabilenler bu dönemde yüksek faizle borçlanıyor.Devleti uyarıyoruz, ucuza kredi alın.Sanayiciyi rahatlatın önlemini alın.Birçok firma neredeyse boşaldı.Düşünmek istemiyoruz. kredilerini ödeyemeyen firmalar. İflas durumunda firma istihdam yaratmadığı için vergi üretemez ve sigorta primi ödeyemez. Yetimlerin yatırımlarda hakkı vardır” dedi.

Kaynak kaybını önlemek için özel servet fonu anonim şirket projesini taraf olarak oluşturduklarını ifade eden Ozankaya, şunları kaydetti:

“Projelerimizi anlatacak mecra bulmakta zorlanıyoruz. Bazı medya organları bizimle konuşmadığı için kamuoyu ile tanışma fırsatımız olmadı. Ancak biz iş dünyasına anlatmaya başladık. ülkemiz yetişmiş personel yetişmiş insan kaynağımızın yurt dışına gittiğini görüyoruz yurt dışından aldığımız göçün kalitesine baktığınız zaman birden fazla eğitimsiz insanımız var cahil insanlar geçici sığınmacıların bir kısmı olabilir Nitelikli işçi, bir kısmı köylerde çoban olabilir.Biz onların korunmasından yanayız.Türkiye’ye entegre olmuş göçmenlerle bir sorunumuz yok ama azınlıktalar.Hükümetin göçmenlerle bir sorunu olmalı,bu tür işi olmayan ve eğitimli işçi olmayan kabahatler örgütü kurulmalı ve yurt dışına gönderilmelerinin yolu çizilmelidir.

ORMAN YANGINLARINA AĞIR YAPTIRIM

Son dönemde orman yangınları konusuna da dikkat çeken Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tayfun Ozankaya, “Yangın söndürme uçakları gibi her türlü tedbirin alınmamasının izahı yok. Türkiye ormanlarla güçlü değil. .Toprakların yüzde 30’u orman.Çoğu genç orman.Uzun zamandır firmaların hangi kriterlere göre verildiğini bilmediğimiz maden ruhsatlı ağaçları kestiğini görüyoruz.Köylünün yanındayız. Muğla Milas Akbelen’de onurlu bir direniş sergileyen vatandaşlar.Türkiye’nin kaybedecek tek bir yeşil dalı yok.Mustafa Kemal Atatürk Köşkü çınarın dalı kesilmesin diye iki metre hareket ettirdi.Dalı geçtik. , ormanları katlediyoruz. Kanada orman bakımından uçsuz bucaksız yaşlı ağaçlara sahip bir ülke değil, ağaç veya dal kesemezsiniz. Bu zenginliği bilerek yok eden herkes ağır şekilde cezalandırılmalıdır.” .

6 Şubat’ta meydana gelen depremin yol açtığı tahribatın boyutlarına vurgu yapan Ozankaya, depremzedelerin yakınlarının yaşadığı illere göç ettiğini belirterek, “Devlete diyoruz ki depremden etkilenen vatandaşlarımızın tüm sorunları giderilsin. o bölgenin demografik yapısında bir değişiklik olmadan çözüldü.Depremde yaşanan aksaklıklar sonucu gençlik teşkilatımıza acil kurtarma timi gönderdik.Genç kardeşlerimiz arama kurtarma timi olarak teşkilatlanacak. Profesyonel arama ve kurtarıcılar olacaklar. Doğal afet durumunda en kısa sürede milletimize intikal etmesini sağlayacağız” dedi. Uzmanların beyin sarsıntısı riskine karşı sık sık uyarılarda bulunduğunu hatırlatan Ozankaya, önlem alınması için çağrıda bulundu.

DÖVİZ TUTUKLU MEVDUATA ELEŞTİRİ

İktidarı ekonomik rakamlar üzerinden eleştiren Ozankaya, şunları söyledi:

“Hazineye borçlandı, maliyet arttı. Maliyetin artması çok yüksek faiz ödemesi demek. El bombası dedikleri kur korumalı mevduat aslında atom bombası. Verilere göre şu anda 120’nin üzerinde var. Milyar Dolar döviz koruma mevduatı Mart 2022’den Nisan 2023’e kadar Hazine’nin Türkiye’nin sadece kur koruması için ödediği tutar 95.5 milyar TL. 120 Milyar Dolar yeni para birimimiz ile 3 trilyon 240 Milyar TL demek istiyorum. Faizle neler yapabileceğimize bir örnek verin.Yüksek konut fiyatlarını baz alırsak 80 metrekare 160 bin daire demek, faiz lobisine gücü yettiğince yoksula konut veriyor.Türkiye’de Mevduatın yaklaşık yüzde 75’i 10 bin lira ve altından oluşuyor.Yani mevduatın çoğunluğu çok az kişinin elinde.Hazinenin faiz giderinin önemli bir kısmı çok az kişinin elinde.Bakanlık da hakkını alamıyor. Çalışma ve vergi ödemedeki katma değerden pay alıyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kaynaklarının bitmediğini ifade eden Ozankaya, kaynakların israf edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Milleti kurtarma teklifi halkın gözünde nasıl bir anlam ifade etti bilmiyorum. Önemli olan kamu bakanlıklarının tasarruf yapması.Buna Sayın Cumhurbaşkanımız da dahil.Körfez ülkelerine yaptığı ziyarette 3 uçak havalandı.Tasarruf.Öncelikle devletten başlayıp millete geçiyor.Maaşta iki mesaj var. emekliye veriliyor.gidin ölünceye kadar çalış çalışamıyorsan uzun öl.bizim çocuklarımız yeterince ve stabil beslenmiyorlar.gelişimsel bozuklukları ve zeka gelişimlerinde problemler var.devletin odaklanması gereken en önemli konu bu Hükümetin acil olarak “Halkın önlem alması gerekiyor. Burada insanlar fedakarlık yapıyor” dedi.

TARIMDA İSTİHBARAT BÖLÜMÜNÜN KURULMASINI ÖNERİR

Türkiye’nin tarımsal üretimde kendine yeten ülkelerden biri olduğunu ancak ithalatta rekorlar kırmaya başladığını savunan Tayfun Ozankaya, Rusya’nın geçtiğimiz günlerde tahıl koridoruyla ilgili anlaşmayı feshettiğini hatırlatarak, “Türkiye en çok ithalat yapan ülke oldu. Bu konular ülkenin önünde sorunlar yumağı gibi durmaktadır.Türkiye milli milli Üretimini artırmak zorundadır.Tarım ve hayvancılığa yüksek takviye verilmeli.Bütçeden tarıma daha fazla pay ayrılmalı.Devlet bir devlet olacak. Alıcı alacak piyasayı düzene sokacak.Çiftçinin en büyük sorunu ürettiğini satamaması.Tarımla ilgili istihbarat birimi kurulmasını tavsiye ediyoruz.Doğru bilgileri toplayıp Ankara merkezine entegre edip odalara destek olacak. “Gerçek üretimin hatasız havzalarda yapılmasını sağlamak gerekiyor. Daha çok, daha az su gerektiren eserler gerçek havzalarda yetiştirilmelidir” dedi.

Gıda güvenliğinin bir milli güvenlik meselesi olduğunun altını çizen Ozankaya, Türkiye’nin güçlü kalabilmesi için kendi gıdasını ve enerjisini üretmesi gerektiğini, temiz su kaynaklarının korunmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Ozankaya konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türk milletine sesleniyorum. Genetik kodlarımızda, inanç sistemimizde kadına şiddet yok. Son dönemde bu arttı. Bu çok yanlış. Kadınlarımız bizim çiçeklerimiz. Eşit yurttaşlar olarak yaşamak zorundayız. .Cinsiyetçi yaklaşamayız.Acilen çözülmesi gereken bu tartışma İstanbul sözleşmesinin dışındadır.Yersizdir.Okul öncesi eğitimin dışındadır.Başlangıçta kamu eğitimi kamu hizmeti ile sunulmalıdır. reklamlar.bıkmadan eğiteceğiz.kadına şiddet uygulayanı toplumsal hayattan izole edeceğiz.aile kavramının korunması kadının korunmasından geçer.analizin bileşenleri sivil toplum kuruluşları ile tartışılmalıdır. Bütün bu konuları analiz eden iktidar ve muhalefet ne yazık ki kendi sorunlarıyla baş etmenin yolunu bulamıyor.” Milli Yol Partisi’nin izinden gitmeye devam edin. Unsurlarımız ve millet sevgimiz sizleri partimizde buluşturacaktır.”

doganhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk, rus, özbek Bağcılar escort bayan iletişim
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort